O značce CykloVAPE

Značka CykloVAPE vznikla na základě potřeby majitelů spojit svůj koníček se zkušenostmi z obchodu, managementu a logistiky.
Jsme ryze česká firma a na trhu jsme si už vybudovali pevné místo mezi cyklistickými dodavateli, výrobci a především zákazníky.

Mezi prodejci zaujímáme zvláštní pozici v tom, že vyrábíme a prodáváme vlastní značku kabonových a hliníkových zapletených kol CykloVAPE pro silnici i MTB.

Kola CykloVAPE  jsou vyráběna u renomované společnosti na Taiwanu. Využíváme standardního procesu výběru komponentů z nabídky výrobce.

Kola jsou ovšem vyráběna na základě našich konkrétních požadavků a některé komponenty jsou přímo upravovány dle našich návrhů.
Celý proces před uvedením na trh začíná výběrem komponentů, kde klademe důraz na doplňování vlastností vybraných komponentů, aby vznikl kvalitní a především harmonický celek.

Po teoretických propočtech vlastností vzniká designová část, kdy ladíme vzhled komponentů.
Po nastavení technické a designové části výroby se stanoví technologický postup výrobního procesu a jednotlivé kontrolní stupně, aby byla udržena maximální kvalita výrobku. U zadního zapleteného kola jde většinou o 7 kontrolních stupňů a u předního zapleteného kola pak o 6 kontrolních stupňů.

Po vyrobení 5 testovacích párů je odeslán jeden pár do České republiky, kde ho fyzicky testujeme většinou do nájezdu 3 000 km. Zbylé páry se testují na místě a o testu je vždy vytvořen protokol, který odpovídá kontrolním procesům v Evropské unii a požadavkům pro schválení UCI.

Jakmile dojde k ukončení testování výrobku, zahájí se sériová výroba a to včetně obalů a náhradních dílů.

CykloVAPE zná osobně svého výrobce a navštěvuje v průběhu výroby výrobní závod.

Na základě všech ukazatelů vzniká pak spolehlivý kompletní výrobek, který má duši i formu. Za něj se můžeme kdykoliv postavit.