Jak se správně obléknout

Jak se správně obléknout

Kdo nepoznal vůni lesa a čerstvě oraného pole ze sedla biku, nebo šustění spadaného listí pod silniční galuskou o hodně se v zážitcích ochuzuje. Babí léto a ranný podzim stejně jako skutečná zima ještě neznamená, že bychom měli končit s ježděním. Chce to jen se dobře obléknout se a trochu upravit kolo.

Teplota  14 až 20 °C

Tričko s krátkým rukávem a krátké čapáky doplníme návleky na ruce a nohy. V případě větru pak lehkou neprofukovou vestou a šátkem pod přilbu. Rukavice stačí ještě krátké. Pod dres pak funkční triko s krátkým rukávem – POZOR - do čapáků nepatří trenýrky, slipy ani kalhotky.Výhodou tohoto oblečení (návleky, vesta, šátek) je, že jej  můžete kdykoliv sundat a stočit do kapsy.Kolo opatříme přední a zadní blikačkou, protože se můžete vracet za šera, a zadním odnímatelným blatníkem.

Teplota 5 až 13 °C

Dlouhé čapáky s vložkou.  Nebo pod dlouhé čapáky bez vložky oblečte čapáky krátké. Použijte zimní  nowind bundu. Pod zimní bundu funkční triko s dlouhým, nebo krátkým rukávem. Dlouhé teplejší rukavice, návleky na boty, nebo zimní tretry a šátek nebo čepici pod přilbu.Kolo opatříme stabilními kvalitními světly, které opravdu dobře blikají. Doporučuji na bundu přicvaknout ještě jednu červenou blikačku. Blatník doručujeme i na přední kolo.

Teplota pod 4 °C

Tady už jezdí jen skalní, ale vhodným oblečením se dá nabourat až  -15 °C. Je nutné být aspoň trochu trénovaný.Dlouhé zimní nowind (neprofukové) čapáky. Nebo návleky, krátké čapáky a přes to ještě jedny dlouhé čapáky. Funkční triko a ještě jedno triko nejlépe savé  (s vyšším podílem bavlny ) přes.Navrch pak  zimní nowind bundu. Teplou čepici, případně kuklu a teplé rukavice. Opravdu kvalitní ponožky, návleky na boty nebo zimní tretry. Doporučujme si namazat kolena a prsty teplou hřejivou mastí. Kolo, většinou jde o nějaký starší tzv. zimák, opatříme pevným blatníkem i se zástěrkami a hlavně kvalitní přední i zadní blikačkou. Doporučujeme kvalitní zimní bidony, kde nápoj vydrží až 4 hodiny teplý.

Tak hurá do sedel a pořádně se obléknout. Sezóna nekončí nikdy !